AKCE ŠKOLY

01 hlasek 2019 sm postcard

Někteří žáci 9. ročníku se v letošním školním roce účastní projektu Příběhy našich sousedů. Jejich úkolem bylo udělat rozhovor s pamětníkem z Českých Budějovice a natočit o něm reportáž v Českém rozhlase. Výsledky práce děvčat si můžete prohlédnout a poslechnout práce chlapců

pribehy nasich sousedu pan bartuska sm pribehy nasich sousedu pani lukesova sm

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 se vybraní žáci naší školy setkali s rakouskými žáky ze škol Schulverein Kollegium Aloisianum, v rámci mezinárodního projektu MateMatech, do kterého je naše škole zapojena. Cílem bylo zatraktivnit matematiku (a cizí jazyk) a ukázat její použití nejen v technice. Dle kladných reakcí žáků se akce velice povedla a myslím, že se těší na další.

Vladislav Beňadik

Kresba podle živého modelu, získání nových informací o zvířatech, mazlení, i výuka k zodpovědnosti k živým tvorům – to vše jsme se učili v netradičních hodinách výtvarné výchovy.

„Ať jsme velcí nebo malí, zvířátka nás prostě baví!“

Takovým heslem bychom shrnuli počin „Malování se zvířaty“, který má u nás na škole již dlouholetou tradici. Až se oteplí, můžete se těšit na malování se zvířaty na našem školním dvoře.

01 zsdukelska most

Jsme rády, že přeshraniční spolupráce naší Základní školy, Dukelská, České Budějovice, Magistrátu města Českých Budějovic, ZŠ Heidenhoff Pasov a Magistrátu města Pasova bude pokračovat. Pro děti i pro nás ji vnímáme jako smysluplnou a obohacující.

Dne 17. 12. 2018 jsme byli dělat radost seniorům v Alzheimer a Seniorcentru na Husově třídě v Českých Budějovicích. Zapojili jsme se do projektu Ježíškova vnoučata. Vybrali jsme si babičku Jitku, které jsme věnovali náramkové hodinky. Potěšili jsme však i ostatní seniory. Připravili jsme si několik vánočních koled, zahráli na housle a zatančili. Na hodinách výtvarné výchovy jsme vytvořili malé dárečky a výtvarný ateliér vyrobil krásná přáníčka. Celé dopoledne bylo velmi příjemné a obyvatelé centra se již velmi těší na další naši návštěvu.

6. C