AKCE ŠKOLY

Vážení rodiče,
vzhledem k situaci v České republice a v Evropě, na doporučení Magistrátu města Českých Budějovic a především z bezpečnostních důvodů, jsme se rozhodli zrušit v letošním školním roce zájezd do Anglie, který se měl uskutečnit od 17.5. do 22.5.2020.

V průběhu ledna a února proběhly lyžařské kurzy sedmých tříd. I přes nedostatek sněhové pokrývky jsme lyžovali všechny naplánované dny.

Právě z důvodu nedostatku sněhu na Šumavě jsme využili střediska Zadov, kde proběhl celý výcvik lyžování. V průběhu týdne si žáci vyzkoušeli lyžování na lyžích zvané snowblade, které jsou určené pro výuku carvingu. Na těchto lyžích jsme plánovali pouze dopolední výuku. Po prosbách žáků došlo na celodenní lyžování a blbnutí na krátkých lyžích.

Na Žolíka ze záchranné stanice se všichni moc těšili, a proto byla příprava více než precizní. Děti z atelieru výtvarné výchovy před začátkem napustily umyvadla, jakož to provizorní bazénky, a všechny poličky tak metr nad zemí musely uklidit. Žolík se přišel ukázat o něco dříve, aby si ho děti, co pomáhaly s přípravami, užily bez větších davů. Děti z družin se později přišly taky na Žolíka podívat a poslechly si jeho příběh. Záchranné stanici jsme předali peníze vydělané z vánočních trhů. Částka činila 10 250 Kč. Dobrovolně se však přispívalo i na místě do kasičky.

Renomovaný dětský psycholog PhDr. Václav Mertin přednášel na ZŠ Dukelská.

Pololetní prázdniny využil pedagogický sbor ZŠ Dukelská k setkání s renomovaným dětským psychologem působícím na Katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy PhDr. Václavem Mertinem.

Od školního roku 2015/ 2016 spolupracujeme s rakouskou základní školou Neue Mittel Schule Naarn. Vždy dvakrát ročně se sejdeme. Jednou v Čechách (Český Krumlov, Zlatá Koruna,…), jednou v městečku Naarn.

69. ročník (2019/2020)

Kategorie Z5 – školní kolo, výsledková listina

  1. KLABOUCH TOMÁŠ, 5. A - úspěšný řešitel
  2. ŠTEIER FILIP, 5. A - úspěšný řešitel
  3. FILOUŠ JIŘÍ, 5. B - úspěšný řešitel
  4. HUTICS LILIA 5. B
  5. MÍK PETR 5. C
  6. KLÍMA MARTIN 5. B
  7. DŽEMAILI AMAR 5. B