AKCE ŠKOLY

Dne 5. 12. 2019 se děti 2. výtvarné dílny ZŠ Dukelské zúčastnily výtvarného programu Mgr. Pártlové, výroby vánoční cukroví ze slaného těsta. Pečení a tvorba cukroví je dodnes jednou z mnoha krásných vánočních tradic, jež by se měly nejenom připomínat, ale i dodržovat.

Dvouhodinovým výtvarným programem děti provedla paní učitelka příhodně převlečená za čertici. Všichni si hodinu moc užili a sami se podívejte, jak se dětem dařilo…

Žáci naší školy se ve dnech 1. – 28. 10. 2019 zúčastnili základního kola Logické olympiády 2019. Základní kolo absolvovali on-line. Všem řešitelům děkujeme za účast a blahopřejeme nejlepším.

Dne 16. 10. 2019 se žáci 8. a 9. ročníků naší školy zúčastnili školního kola soutěže Přírodovědný klokan v kategorii Kadet. Nejlepším řešitelům blahopřejeme.

Nejlepší řešitelé:

1. B. Čermínová
  2. K. Neubauer, K. Švarcová
  3. J. Tvrz, N. Šteierová

vanocni zasaveni 2019

Dne 7.11. - 8. 11. 2019 proběhla ve škole soutěž Bobřík informatiky v 6. a 7. třídách v kategorii Benjamin. Žáci si vyzkoušeli řešit celkem 15 úloh z informatiky. Vítězové s největším počtem bodů získali diplom.

Významné výročí jsme si připomněli na naší škole během dalšího ročníku projektu Příběhy bezpráví - Měsíc filmu na naší škole. Žáci 9. ročníku nejdříve shlédli dokument Z deníku Ivany A., který na základě autentických vzpomínek osmnáctileté středoškolačky reflektuje život v naší zemi v letech 1989 – 1990. Poté následovala beseda s panem Radanem Běhounem, jenž byl jedním ze členů studentského stávkového výboru v Českých Budějovicích během Sametové revoluce. Na konci besedy dostali žáci možnost položit našemu hostu dotazy na témata, která je zajímala.

Černobílé fotografie byly použity s laskavým svolením pana Radana Běhouna.