7.12.2023 se v Českých Budějovicích konala závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů, ve kterém naši školu reprezentovali žáci 8.B Matyáš Wagner, Michael Valenta a Tomáš Hnilička. Náš tým měl za úkol hledání pamětníka, zpracování otázek k jeho životu, natočení rozhovoru a následně si tým zpracoval svůj příběh pamětníka do krátkého animovaného videa. Techniku animace si kluci vyzkoušeli na workshopu v Českém Krumlově, který vedl animátor Ondřej Nový. V prosinci nakonec prezentovali svoji několikaměsíční práci na slavnostním večeru, kde se představily i další 2 týmy ze středních škol a jeden skautský oddíl. Na první fotografii je tým ZŠ Dukelská s pamětníkem Janem Novotným při závěrečné prezentaci.

Všem zúčastněným děkujeme za výbornou reprezentaci školy. Poděkování patří také společnostem Paměť národa Jižní Čechy a projekt Příběhy našich sousedů v čele s koordinátorkou projektu Annou Zenkl Fabiánovou. Autorem fotografie ze závěrečného večera je Václav Pancer.

Příběhy našich sousedů