V úterý 28. 3. 2023 se konalo krajské kolo soutěže T-Profi (Talenty pro firmy) v Hluboké nad Vltavou. Jedná se o soutěž, která je založena na spolupráci základní a střední školy spolu s kapitánem (pracovníkem firmy). Celé soutěžní klání a doprovodný program se odehrávaly v prostorách Parkhotelu a přilehlé Lovecké chaty. Utkalo se zde 11 týmů z celého Jihočeského kraje. Náš tým EGE tvořili šesťáci Adam Koubek ze 6.B, Šimon Štorek a Lucie Mušková ze 6.C a 3 studenti z 2. ročníku Střední průmyslové školy v Dukelské spolu s kapitánem Ing. Janem Srbeným z firmy EGE se sídlem v Českých Budějovicích. Po několika pravidelných schůzkách věnovaných společným přípravám (výroba parkovacího domu a rekvizit) a společným splněním zadání soutěžního úkolu během stanoveného času (stavba výtahu a kladkostroje z Merkuru a naprogramování autíčka Maqueen) se jim podařilo získat krásné 1. místo. Toto vítězství dětem zaručuje postup do celonárodního kola, které se bude konat během měsíce června.

Soutěž T-Profi 2023