Den jako malovaný, stvořený vysloveně pro toulky s těmi nejhodnějšími dětmi po krásách naší vlasti 😉😃, to bylo vytoužené úterý 14.června, kdy se vydala výprava ze ZŠ Dukelské a Nových Hodějovic busem a místy "po svých" poznávat tajuplné Chýnovské jeskyně a užívat pohody mezi zvířátky v ZOO Větrovy u Tábora.

Malí cestovatelé byli k sobě ohleduplní po cestě autobusem i v terénu, zvládli více jak 400 schodů v rámci jeskynních prostor, nebáli se ani potmě v tzv. "kapli" a v hloubce 51m u Purkyňova oka. Potkat se s živými netopýry jsme tu čest neměli, zato jsme si mohli v chodbě směřující již k východu z jeskyně prohlédnout fotografie víc jak 20 druhů těchto tajemných tvorečků.

Čas v zoologické zahradě nám při prohlídce celého areálu příjemně utekl, děti se mohly seznámit např. s klokanem bílým, prohlédnout si z blízkosti pštrosa "závodníka", pokochat se majestátností lva a lvice uprostřed jejich "království". Výběhy pro zvířátka byla svou rozlohou a zákoutími velkorysá, proto se nám vlci, medvěd baribal a tygr ussurijský hravě v jejich domovech dokázali schovat 🧐🤨 Ale v celé své kráse se nám předvedli divočáci, velbloudi, zubři, jeřábi, sovy, nosálové a jiná zvířena...zkrátka každý si našel to své. A nezklamala samozřejmě ani místní restaurace s nabídkou nanuků, sladkostí a jiných dobrot. Nadšenci si vezli domů i malé plyšové mazlíčky a další suvenýry 😊

A na koho se letos nedostalo, nesmutněte, protože se těšíme s vámi dalšími příště zas a věříme, že se nestane, že by pro nedostatek účastníků (rozuměj hodných dětí 😇😘) nebylo možno vyjet opět za další zábavou a dobrodružstvím 🤨😄

Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň
Výlet za odměnu - 1. stupeň