Dne 9.2. 2022 se vybraní žáci z třídy 9.A (Sára Bigasová, Tomáš Doležal, Zaina Hlachová, Michal Miesbauer a Karolína Tušlová) zúčastnili soutěže v deskové hře Cesta životem. Je to hra, která má mladým lidem pomoci pochopit hodnotu peněz a naučit je s penězi hospodařit. Soutěž byla pořádaná na ZŠ Bezdrevská, kde pro nás bylo připraveno chutné občerstvení. Během celé soutěže byl přítomen i Petr Liška, zakladatel této hry, která byla původně jeho diplomovou prací. Po skončení soutěže jsme si s tvůrcem povídali o zajímavostech, které doprovázely vznik hry a o našich nápadech na vylepšení.

Hra probíhala tak, že každý hráč měl figurku zaměstnance a podnikatele. Na začátku získával vzdělání. Poté se zaměstnancem procházel rutinní kolečka příjmů a výdajů. Podnikatel obchodoval s ostatními, bral si úvěry a získával státní zakázky. Vyhrál hráč, který vydělal nejvíce peněz.

Zisky hráčů jedné školy se na konci sečetly a náš tým se umístil na krásném druhém místě. A navíc se jedna z našich hráček, Sára Bigasová, umístila na skvělém 2. místě ze všech hráčů.

Zapsala: Zaina Hlachová, 9.A

Diplom Sára