V průběhu ledna a února proběhly lyžařské kurzy sedmých tříd. I přes nedostatek sněhové pokrývky jsme lyžovali všechny naplánované dny.

Právě z důvodu nedostatku sněhu na Šumavě jsme využili střediska Zadov, kde proběhl celý výcvik lyžování. V průběhu týdne si žáci vyzkoušeli lyžování na lyžích zvané snowblade, které jsou určené pro výuku carvingu. Na těchto lyžích jsme plánovali pouze dopolední výuku. Po prosbách žáků došlo na celodenní lyžování a blbnutí na krátkých lyžích.

V průběhu kurzu se nesmí zapomínat ani na kvalitní regeneraci, která proběhla v polovině kurzu. Navštívili jsme zrekonstruovaný bazén ve Volarech, kde je nádherné wellnesscentrum a najít místo ve vířivce bylo velmi obtížné.

První kurz zažil zrychlený přesun do Českých Budějovic. Důvodem byla porucha kotelny, ale i tento problém jsme zdárně zvládli.

Jedinou kaňkou bylo, že jsme nemohli uspořádat závody ve sjezdu. Bohužel na přeplněných sjezdovkách bychom ohrozili svoji bezpečnost i bezpečnost ostatních lyžařů.

Hodnocení žáků:

"Lyžák jsem si moooooc užila, protože tam byli skvělí učitelé. Ubytování bylo moc nádherný a jídlo moc výborný. Byla tam velikááá sranda. Určitě bych tam byla o dost déle. Bylo to nezapomenutelný a moc jsem si to užila."

"Lyžák byl skvělý. Myslím, že jsme se vice poznali mezi třídami, ale i ve třídě. Bylo štěstí, že byla alespoň jedna sjezdovka. Na lyžařském kurzu byla sranda. Bohužel jsme museli odjíždět dříve a přišli o diskotéku, na kterou jsme se těšili."

"Celkově bych to shrnula jako skvělý zážitek, který jsem si užila se svými přáteli. Bylo to skvělé."