Rok se s rokem sešel a my jsme nemohli zahálet s návštěvou našich sousedů, konkrétně města Linec. Tentokrát jsme spojili příjemné z užitečným - zkombinovali jsme poznání v naučném muzeu budoucnosti se zábavou a nákupy na adventních trzích v centru Lince.

A jak jsme se měli celý den?

Po ranním počítání a kontrolování všeho dokumentstva a dětstva jsme vyrazili na cestu. Již za hranicemi jsme se ocitli jako v pohádce v zasněžené krajině. V doprovodném povídání naší paní průvodkyně jsme se za hodinku a půl dostali do jádra dění. Po krátké pěší túře po krásách historického Lince jsme byli konečně vpuštěni do nádherné futuristické budovy muzea budoucnosti Ars Electronica. Hned na úvod jsme byli „označkování“ typickým barevným nalepovacím kolečkem v podobě malého pavoučka a pod vedením několika česky mluvících průvodců jsme se pustili do útrob této kuriozitami nabité budovy. Zde jsme po hodinové ukázce toho nejzajímavějšího navštívili 8K kino. Zde jsme s 3D brýlemi zažili na vlastní oči cestování vesmírem, procházení pyramidami i cestu v kosmickém modulu. Nezapomenutelné. Ale již jsme se těšili na volnost pohybu po muzeu a už jsme dychtili po vyzkoušení si všech pokusů na vlastní kůži, oči, prsty, uši…. Vyzkoušeli jsme si virtuální realitu, oživlé kameny, robotický orchestr, umělou inteligenci, modifikaci povrchu zemského, …

Po této obohacující a zážitky překypující návštěvě jsme se ale již těšili na rozchod po trzích a samozřejmě do „mekáče na hambáče a hrancle“ J. Došlo dokonce k vyzkoušení německých frází pro nakupování: „Bitte, ich möchte…“, což bylo báječné slyšet. Celý den byl báječný a ani v autobuse na cestě zpět nás síly neopustili a my se již nemohli dočkat příletu anděla.

Děkujeme všem za báječný zážitek.