Třídní třídenní výlet 9. A. (Polytechnický třídenní workshop. Realizace projektu I-KAP. Polytechnická výuka pro žáky ZŠ.)

Vše začalo 4. 6. 2019 v 6:00 hodin, kdy se třída 9. A vydala na třídenní polytechnický workshop. První zastávka byla v Praze v Národním technickém muzeu, kde jsme měli možnost podívat se na vývoj dopravy, tisku, televizního vysílání, hutnictví a hornictví. Měli jsme možnost vidět i modely známých staveb. Po návštěvě Národního technického muzea jsme přejeli do Mladé Boleslavi do firmy ŠKODA AUTO (do muzea a výrobních prostor), kde jsme měli možnost vidět proces výroby aut Škoda.

Druhý den jsme vyrazili na státní zámek Sychrov, kde jsme byli na prohlídce a procházce. Poté jsme jeli do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. V muzeu byly k vidění tři expozice (Cesta do Indie, Nekonečný příběh bižuterie a Čarovná zahrada). Ke každé expozici jsme dostali pracovní list a za zpracování odměny. Následně jsme se jeli podívat do Liberce na historické centrum. Tím jsme ukončili druhý den tohoto workshopu. Třetí den jsme byli v parku IQ Landia, kde jsme si mohli vyzkoušet spoustu zajímavých přístrojů a mnoho dalšího (jedná se o moderní science centrum pro děti i dospělé, s deseti rozsáhlými interaktivními expozicemi). Následně jsme zde i obědvali. Ubytování bylo pěkné a strava vynikající.