17. dubna 2019 jsme se se třídou vydali do Římova. Navštívili jsme místní malou školičku. Paní ředitelka nám vyprávěla, jak to u nich chodí, a provedla nás její školou.

Naším hlavním cílem byla křížová cesta. Po této cestě šel sám Ježíš Kristus, akorát ne v Římově, ale v Izraeli. Cesta obsahuje 25 zastavení, tudíž 25 kapliček. Je obohacena třeba o loučení Krista s Marií. Paní, která nás po cestě provázela, nám o křížové cestě říkala různé zajímavosti. Překvapilo nás, že cesta je docela stejná jako v Jeruzalémě. Prý jsou kapličky nastaveny na stejnou světovou stranu jako originální zastávky, stejné je i jejich prostorové rozmístění a délka cesty. V každé větší kapli byly dříve vystaveny sochy. Ty ale byly bohužel odcizeny. Kdyby tam sochy byly, byl by tento zážitek mnohem silnější.

 Každý si z cesty odnesl nějakou zkušenost, ponaučení anebo se jednoduše dozvěděl celý příběh o Kristu. Tento výlet jsme si moc užili a děkujeme paní učitelce a místním dětem za skvělý zážitek.

Lucie Šimková, 7.B