divadloV prvním květnovém týdnu jsme se zúčastnili Interaktivní prohlídky Jihočeského divadla, 6. A v pondělí a 6. C v úterý. Prostory divadla jsme poznávali formou bojové hry, při které jsme plnili celkem šest úkolů – pohybovali jsme se podle mapek, hledali šifry a luštili křížovky. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o divadle, jeho historii a seznámili jsme se s divadelním slangem.
V bojovce zvítězili překvapivě oba dva dny kluci, my holky jsme se umístily hned za nimi, o jeden bod.
Potom následovala prohlídka zákulisí divadla s panem Františkem Řihoutem, který nám pomáhal při plnění úkolů a my ho po pojmenovali „chodící encyklopedie“. Podívali jsme se do šaten hereček i herců, prošli různé chodby, kam se běžný divák divadla nedostane. Mohli jsme se podívat poklopem v podlaze pod jeviště. Nejvíc se nám líbilo v baletním sále, kde byla spousta zrcadel.
Návštěvu divadla jsme si všichni pěkně užili.
Rozálie Malinková, 6. A