lyzak 29714. ledna 2016 jsme se shromáždili v Alšově ulici s celou výbavou na lyže a s pořádně velkými kufry. Po chvilce čekání přijel autobus, my naložili kufry, tašky, obaly s lyžemi, lyžáky, učitele a vesele nastoupili do autobusu. Mohlo se vyrazit na Hutě. A taky se vyrazilo. Juchú!!! Konečně týden bez rodičů! Než jsme stihli spořádat batoh sladkostí, už jsme tam byli.

Po příjezdu jsme se ubytovali v nádherném penzionu U Studeného potoka, z kterého se nám na konci kurzu vůbec nechtělo. Rozdělili jsme si pokoje a začala panika. Kde mám kamaráda a kde kufr? lyzak 219Po rychlém vybalení věcí jsme se vydali na obhlídku k vleku U lesa. Tam jsme totiž následně celý týden lyžovali. Procházka se samozřejmě neobešla bez trošky toho koulování, strkání do sněhu, a strkání sněhu do obličeje. Nebo obličeje do sněhu? Na chatu jsme se vrátili až za tmy (takže chvilku po poledni, nebo tak nějak). Při zouvání každý ze svých bot vylil alespoň 1 litr rozpuštěného sněhu. Botárna začala sloužit jako bazén. Pak už nás čekala jen večeře a spaní.

lyzak 144Druhý den už se šlo na svah. Nejprve jsme se rozdělili do 3 družstev (první  učila paní učitelka Farníková - bylo s ní spousta zábavy a moc nás to s ní bavilo, druhé učila paní učitelka Hromadová - bylo s ní spousta zábavy a moc nás to s ní bavilo, I když jsme ji předtím vůbec neznali, třetí učil p. učitel Jareš - bylo s ním spousta zábavy a moc nás to s ním bavilo, perfektně naučil lyžovat ty, kteří začínali. Zpočátku s námi nelyžoval pan učitel Beňadik, protože měl něco s nohou (asi výmluva), ale pak začal a byl taky moc super. lyzak 303V těchto skupinách se lyžovalo po dobu celého kurzu. Lyžování se nám hodně líbilo a myslíme, že i učitele.

V neděli nastal "odpočinkový" den - ráno se šlo běžkovat (ale běžkovalo se i jindy, někdo i víckrát) a odpoledne se šlo na procházku. Tedy samo se nešlo, my jsme šli. Každý večer jsme měli zajímavou přednášku (např. o lavinách, o Šumavě, o lavinách na Šumavě ne…) nebo jsme si pustili film. Celý týden jsme měli dokonalé počasí, jeden den bylo až -16 stupňů Celsia, ale nám to nevadilo, lyžovat jsme šli taky, stačilo se pořádně nabalit :).

Předposlední den se jako vždy uskutečnily závody na lyžích a poslední den i závody na běžkách. Všechno nakonec příjemně zakončila diskotéka. Lyžák byl bájo!!! Na konci lyžovali už úplně všichni, i ti, kteří se toho zpočátku báli (pan učitel Beňadik například). Všichni jsme na Hutích chtěli zůstat navždy anebo aspoň o týden dýl, ale nezbylo nám nic jiného než tiše závidět právě přijíždějící sedmé bé, která měla lyžák teprve před sebou. Moc děkujeme všem učitelům, kteří to s námi ve zdraví přežili a doufáme, že si zase nějaký výlet společně zopakujeme.

 

Verunka Jiráková, Eliška Kubíčková