jtv vernisaz2. ČÁST VÝSTAVY ŽÁKŮ ZŠ DUKELSKÁ
„750 ROKŮ OD ZALOŽENÍ ČESKÝCH BUDĚJOVIC“

Dvoudílný výstavní cyklus pokračuje druhou částí v Galerii Mariánská v bývalých kasárnách v centru Českých Budějovic. Expozice zahrnuje výtvarné práce žáků Základní školy Dukelská na téma „750 roků od založení Českých Budějovic“. Vstupné na tuto výstavu je zcela dobrovolné a bude věnováno výtvarnému ateliéru ZŠ Dukelská.

foto vernisazDne 10. 11. v 17:00 proběhla vernisáž, která zahájila druhou část tohoto výstavního cyklu. V expozici jsou nově umístěny nejen obrazy ale např. i loutky. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout v přízemí Galerie Mariánská do 3. 1. 2016. První část dvoudílného výstavního cyklu probíhala od 7. do 31. 10. 2015 a během této doby si ji prohlédly stovky návštěvníků.

Více o výstavě slovy paní učitelky Evy Kubalíkové, za výtvarný ateliér ZŠ Dukelská: „Celý rok žijeme oslavami našeho města, i výtvarný obor na naší škole se přidal k mnoha gratulantům. Děti chodily na procházky, všímaly si dávné i současné architektury, poslouchaly příběhy a pověsti. Vznikaly obrazy všech velikostí, příběhy k neuvěření, plastiky unikátních tvarů. Malí umělci zužitkovali vše, co je jim vlastní – nadšení, bezbřehou fantazii a výtvarné techniky všeho druhu. Jak se to dětem povedlo? Slovy učitelky: „Na jedničku s hvězdičkou.“ A Vy, zajděte se na výstavu do krásných prostor Galerie Mariánská podívat. Potěšíte především vlastní duši čistou a nezištnou krásou.“

Provozní manažerka Galerie Mariánská Radka Novotná zahájila vernisáž slovy: „Jsme rádi, že v prostorách naší galerie vystavujeme nejen díla významného katalánského umělce Salvadora Dalího, ale zároveň podporujeme mladé talenty a umělce Českých Budějovic.“

Tisková zpráva Galerie Mariánská