videnPrvní den Dezemberový jsme oslavili návštěvou města, které se právem pyšní svou krásou a svébytností, passend tomuto dni, jakožto začínající době odpočinku, zdobení, vůně cukroví a Punsche a v neposlední řadě pohody a lásky. Tímto městem není žádné jiné než právě Wien. Již od prvních kilometrů na rakouském území nám bylo jasné, že letní teploty a Sonne očekávat nemůžeme. Avšak nikdo z nás, doufám, neztratil ani kousek ze svého nadšení. Po velmi warm-ové cestě Busem jsme poprvé vystrčily naše nožky u „Krásné studny“ – u Schönbrunnu.  Zde byl hodinkový rozchod, který byl využit k obdivování adventních trhů a my jsme mohli oschmackovat některé typische pochutinky a pokochat se nabídkou krásných výrobků rakouského Kunstu. A bylo to právě zde, kdy se někteří z nás immervere podivovali nad podobností německých a českých slovíšek jako zum Beispiel: Pluschová zvířátka, Punsch, Ribisel, Langosch :)  Náš Spatzier poté pokračoval Busem směrem ins Zentrum – doslova do Ringu. Zde jsme nejprve, s doprovodným komentářem naší průvodkyně, pozorovali pamětihodnosti z paluby dopravního prostředku, pak následovala poznávací část zu Fuß. Během následujících hodin jsme zhlédli významné monumenty jako je Hofburg, Stephansdom, Rathaus, Museen, Opera, Theater, adventní trhy podruhé a mnoho dalších. To vše bylo doprovázeno poutavým výkladem. Dětské osazenstvo našeho zájezdu ocenilo hlavně nákupní Strasse, kde si proluftovali peněženky. Věřím, že si každý z nás z tohoto výletu odnesl maximum zážitků a nejen plné nákupní Taschky.