Dne 26. 11. 2014 se pod taktovkou trenéra Jareše zúčastnil výběr „Dukláků“ z 8. a 9. tříd okresního kola florbalového turnaje. Ten probíhal v hale SKP a byl rozdělen do čtyř čtyřčlenných skupin. Naše družstvo nastoupilo ve skupině B společně s ZŠ Grünwaldova, ZŠ L. Kuby a ZŠ Vltava. Ve stejném pořadí jsme se se svými soupeři i utkali. První zápas z celého hracího dne patřil našim chlapcům a ZŠ Grünwaldova.

Studená sprcha

04

V 8:00 už jsme dobře rozehřátí slyšeli hvizd jednoho ze sudích. Hra začala. Zpočátku to bylo oťukávání obou družstev s dvěma povedenými akcemi na obou stranách. Po pěti minutách to vypadalo jako by na hřišti bylo pouze jedno družstvo. Bohužel to byli naši soupeři. Neustále nás dostávali pod tlak a to i při rozehrávce. Po několika slibných šancích, které zlikvidoval Fanda Novák v bráně, už nemohl se samostatným nájezdem nic udělat. Takže 0:1.
Přece jen se nám povedlo několikrát vystřelit, ale soupeřův brankář byl proti tomu, abychom vyrovnali. Namísto našeho očekávaného gólu přišla nepřesná rozehrávka. Na Fandu se valilo duo soupeřů, kteří napodruhé dali další branku do naší sítě. V tuto chvíli už nás soupeř válcoval na celé čáře a nepustil naše družstvo téměř k ničemu. Po závěrečném hvizdu bylo na ukazateli 0:6 pro „Grünwaldovku“.

Úplně jiná hra

Od 10 hodin jsme se nastoupili proti ZŠ a MŠ L. Kuby. Po taktické poradě a zamyšlení nad tím, co jsme v prvním zápase udělali špatně, jsme na soupeře vletěli s úplně jiným nasazením a vervou. Z toho pramenilo rychlé vedení 3:0 a to z hole Lukáše Váchy, Albiho Kociny a důrazného Honzy Vodičky. 02Soupeř byl zaskočený a nám se začalo dařit téměř vše, na co jsme sáhli. Přihrávka od Lukáše Váchy na Kubu Šteyera znamenala vedení 4:0. Pak přišly minuty Honzy „Krti“ Pražáka a Dominika Nechvátala - 5:0. Honza ze závaru před brankou vystřelil do prázdného kouta, po rozehrání narýsoval Krťa krásnou přihrávku na Dominika a ten zavěsil do víka – 6:0. Na 7:0 zvýšil Dominik po krásné individuální akci, kde si ze tří soupeřů udělal kuželky a prokličkoval až před branku, kde nekompromisně zakončil. Poslední kapkou byla opět střela od Lukáše Váchy, který dostal přihrávku od Kuby Šteyera. Nakonec nás mrzela pouze jedna zbytečná branka, když se Albimu nepodařilo zachytit dlouhý pas na volného protihráče od brankáře. Konečný stav 8:1 pro naše družstvo !!!

Jízda pokračuje

Jako by pro nás předchozí zápas neskončil a jen pokračoval dál, i tak jsme si připadali v posledním zápase s ZŠ a ZUŠ Bezdrevskou, tedy Vltavou. Tenhle zápas lze určitě nazvat jako exhibicí Honzy „Vodky“ Vodičky. Jeho čtyři góly jsou důkazem. První gól dal právě on blíže nespecifikovanou částí těla po střílené přihrávce Lukáše Váchy.
03Z ničeho nic se najednou soupeři objevili před Fandovou (tedy naší svatyní). Fanda naštěstí nemusel zasahovat, protože Kuba „Pařez“ Pařízek obral soupeře a rovnou se rozběhl na druhou stranu. Krásná přihrávka na Dominika Nechvátala a góóól – 2:0. Vodka 3:0 – no comment. Souhra borců z 9.A (Pařez – Krťa) znamenala skóre 4:0. Pak si slabší chvilku vybral Fanda v bráně – nahrál soupeřovi míček přímo na hůl, ten nezaváhal a snížil na 4:1. Standardní situace, i z té jsme dali góla - Lukáš rychle rozehrál na Vodku a vedeme 5:1. A už se zase akce ujímá komando z 9.A - Pařez po sprintu přes celé hřiště vystřelil a ze závaru těžil Krťa. Na 7:1 zvyšoval Kuba Šteyer jednou rukou po přihrávce od Honzy Vodičky. Po nádherné akci na jeden dotek po ose Lukáš Vácha – Denis „Čipi“ Čipera – Vodka a už to bylo 8:1. Poslední akce, a to v oslabení, byla opravdu výstavní. Čipi si vzal míček za naší brankou a kolem mantinelu proběhl kolem třech soupeřů, pak už jen nechytatelná střela do šibenice a dílo bylo dokonáno. Konečný stav 9:1 pro Dukelskou.

Konec ve skupině

Nakonec jsme si ještě počkali na poslední zápas, který ještě dával jakous takous šanci na postup ze skupiny. Překvapení se nestalo a Grünvaldovka s přehledem vyhrála i své poslední představení ve skupině B. Tím se stala jasným vítězem této skupiny a také postupujícím do finále. Pro naše borce tak zbylo 2. místo ve skupině a tím 5. – 8. místo v okrese Českých Budějovic.

Všem klukům patří velká pochvala a poděkování za příkladnou reprezentaci ZŠ Dukelské.

01

Sestava: Novák – Vodička (5 branek), Pražák (4), Vácha L. (2), Šteyer (2), Nechvátal (2), Čipera (1), Kocina (1), Pařízek, Vácha J., Körner, Vlk.

Napsal Kuba Jareš