Předkolo kvalifikace DUBNÉ 3. 10. 2014

cola_cup2015Na předkolo kvalifikace jsme odjeli z autobusového nádraží do nedaleké malebné vesničky Dubné. Zde nás čekali dva zápasy se ZŠ Kamenný Újezd a domácím výběrem ZŠ Dubné.
Po příjezdu na zastávku v Dubném jsme vystoupili společně s „Kameňákem“, kteří přijeli stejným autobusem. Cestou necestou jsme se po silnici, lesem a různým křovím dostali až k hřišti, které bylo ještě stále zahalené mlhou. Na hřišti už se rozehrávali domácí borci a pálili na bránu jednu střelu za druhou.
Seznámili jsme se s programem, rozhodčím, hřištěm a šlo se do šatny. Převlékli jsme se společně s „Kameňákem“ a hned jsme vyrazili na hřiště.
Kapitánskou pásku převzal nejzkušenější Kuba „Pařez“ Pařízek a Denis Čipera vzal rozběhání celého družstva. Počasí moc nepřálo, bylo potřeba se pořádně zahřát.
Honzu Bláhu v brance pořádně rozcvičil David Vávra a po chvíli si šli všichni na Honzu zastřílet (byly to jediné střely, které na něj za první zápas šly).
Zapískala píšťalka a zápas začal. Hned po 30 vteřinách jsme otevřeli skóre zápasu. Pařez poprvé – do konce zápasu vsítil ještě 4 další fíky. Kombinační hra, která překvapila zřejmě všechny hráče i protihráče, byla oku lahodící. Jedna pěkná akce střídala druhou. Na konci zápasu svítilo na obrazovce konečných 9:0 pro DUKELSKOU !
Jako povinné vítězství viděli hráči ZŠ Dubné svůj zápas se ZŠ Kamenný Újezd, ale nakonec se protrápili k hubené výhře 1:0. A tak bylo jasné, že si to o první místo a o postup do prvního kola rozdáme právě s domácím výběrem.
K utkání jsme nastoupili v trochu pozměněné sestavě, která vykrystalizovala z předchozího duelu. Začali jsme obrovským náporem a po několika neproměněných šancích se stalo to, čeho se všichni obávali. Faul za půlkou hřiště – standartka – nepřesné odkopnutí míče – střela – gól v naší síti. Prohráváme 0:1. Hraje se ale teprve 12 minuta 1. poločasu, takže je ještě spousta času na otočení zápasu. Do druhé půle jsme nastoupili pouze s drobnou změnou v sestavě (Perina - Novák) a začali jsme hned náporem, který gradoval ve 3. minutě, kdy Pařez nechytatelnou dělovkou srovnal na 1:1. Najednou se nám nalila krev do žil a hned po minutě si Kuba bere míč k rohovému praporku a nakopává na branku. Ze závaru vypadl míč směrem k Čipimu a ten další dělovkou (i s nohou jednoho protihráče) střílí vedoucí branku. Vedeme 2:1 a už se hraje líp. Po zbytek zápasu už jsme nepustili domácí téměř k ničemu a v klidu jsme dohráli. Pěknou střelou Pařez zvýšil na 3:1 a Lukáš Perina po pěkné samostatné akci dovršil na konečných 4:1.
Všem klukům patří velké poděkování za předvedené výkony a těšíme se na 1. kolo CocaCola Cupu ještě doufejme v tomto měsíci.