plener2013Třikrát jsme vyjeli. Tři města navštívili. Všude skicovali, kreslili, malovali. Ryli a tiskli. Fotili. Ve třech dnech toho stihli, jako jiní za dnů třináct. Ujeli jsme sto kilometrů. Snědli 10 kilo jablek, sušenek a chlebů nepočítaně. Ořezali 185 tužek. Rybářskou stoličku umíme složit jedním pohybem ruky. Umíme svačit za chůze s batohem na zádech, deskami v jedné a stoličkou v druhé ruce. Kreslíme bravurně i v krkolomných pozicích, lavírujeme vodou z potoka. Poznali jsme se navzájem, zjistili, že rádi výtvarně tvoříme. I čtvrtý den.

Po tři dny jsme spolu pracovali, jedli, hodnotili, cestovali, myli špinavé ruce a nosy. Po tři dny jsme se výborně bavili. A teď spolu vystavujeme.

Srdečně Vás zveme ke zhlédnutí výstavy prací z Tříměstského plenéru konaného od 10. do 12. června 2013 na Kratochvíli, v Třeboni a v Českých Budějovicích. Součástí výstavy budou i práce vytvořené žáky 4. AB pro soutěž Hravý architekt.  Naše práce můžete vidět ve foyeur Školní jídelny U Tří lvů a v prodejně Papír Plojhar v Široké ulici, kde se také ve čtvrtek 7. listopadu 2013 v 17 hodin bude konat slavnostní vernisáž výstavy.

Žáci a učitelé ZŠ Dukelská 11*

*Eva Kubalíková, Jana Bártová, Stanislava Moudrá, Kateřina Doleželová, Michal Tomšů, Patrik Červený, Filip Povolný, Luisa Honová, Magdalena Mezerová, Ludmila Valdová, Vojtěch Tlačil, Dominik Řehoř, Eva Adamová, Martina Meškanová, Daniela Vorbisová, Veronika Mašková, Monika Novotná, Martin Tetour, Kateřina Frojdová, Klára Bícová, Kateřina Bušková, Lucie Hájková, Anna Bouchalová, Zuzana Šimerová, Julie Žáčková, Michal Řehoř, Natálie Dominová, Jakub Krejčí.