Informace pro žáky 2. stupně

symboly_SPZ

Kdepak se naučíte to, co potřebujete znát pro život? Klasik praví, že v mateřské škole. My, učitelé ZŠ Dukelská, pravíme, že teď a tady. Ty v..e, na základní škole.

Čtěte dál, ne že to vzdáte po dvou řádcích! Musíme vám tímto dopisem sdělit čistě praktické informace typu kdy, kde, co, proč, jak.

Žili, byli žáci a učitelé. V Českých Budějovicích se scházeli na stejném místě každý všední den (kromě těch, co kašlali, smrkali a jinak churavěli). Čtěte dál, to ještě není konec!

Ti učitelé chtěli učit. Tak, aby to bylo k něčemu. Tak, aby to bylo k životu.

Ti žáci se chtěli dozvědět, co je tedy k životu důležité znát, dychtili po tom (to je naprosto přesná charakteristika vás, našich žáků).

Ti učitelé se zamysleli…

… a tak vznikla škola pro život.

Jak to uděláte:

Všichni přijdete 7. dubna 2015 do školy.

Máte lehkou tašku, protože si ponesete jen svačinu a psací potřeby, pravítko, fixy, lepidlo, pastelky, zbrusu nový pracovní sešit Škola pro život.

Máte lehkou hlavu, protože víte, že neotevřete ani jednu učebnici. Celý týden.

Máte mozek, a tak si pamatujete, že rozvrh platí. Sunete se po škole z hodiny na hodinu jako obvykle.

Máme týden na to, zopakovat si, bez čeho není snadné žít.

Máte na paměti, že to, co se dozvíte, máte mít na paměti, na papíře, napořád v hlavě, na poličce v pracovním sešitu zapsané. Proto platí všechny předchozí body. Prohloupí ten, kdo si hodlá celý týden zapisovat pouze za uši.

Celý týden máme oči na šťopkách, uši nastražené, mozkové závity nažhavené, mysl bystrou, úsměv široký. Až do pondělí 13. dubna.

To je konec depeše, dál není co číst. Všechno podstatné už víte!

Zazvonil zvonec a přestávky je konec.

Zdraví vás, zdraví se těší a na vás se ve zdraví těší vaši učitelé