27. dubna 2011 se v parku před naší školou při příležitosti Dne Země konala soutěž pro třídy
2. stupně s názvem Odpadcup. Celá soutěž byla zaměřena na třídění odpadů a jejich další zpracování.

Skupiny žáků z jednotlivých tříd soutěžily postupně na šesti stanovištích a vyzkoušely si nejen své teoretické znalosti, ale i třídění v praxi. Připraveny byly barevně označené kontejnery, plastové lahve
v různě „sešlapaném" stavu, určovala se doba rozkladu rozličných materiálů. Při plnění úkolů využili žáci i svou rychlost a šikovnost, například při házení odpadky na cíl. Důležitá byla také spolupráce ve skupinách.

Vítězem prvního ročníku Odpadcupu se stala třída 8. A, která obdržela nové kontejnery na tříděný odpad, které ve své učebně určitě využije. Vítězům blahopřejeme a všem ostatním děkujeme za úspěšnou účast.