konference_vstup.jpg

FOTO z akcí k Mezinárodnímu dni nenásilí z celého světa ZDE

konference3.jpg

2. října 1869
se v Indii narodil Mahátma Gándhí, jeden z největších propagátorů nenásilného přístupu k řešení konfliktů. V loňském roce OSN vyhlásila tento den Mezinárodním dnem nenásilí.

Humanistické hnutí ve spolupráci se Základní školou v Dukelské ulici a Centrem rozvojové a humanitární pomoci Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity pořádá v tento den Konferenci pro mír a nenásilí pro žáky druhého stupně ZŠ a studenty středních škol. Na této akci se děti dozvědí o palčivých problémech současného světa, jako jsou války, diskriminace, rasismus, chudoba nebo domácí násilí. Seznámí se s filozofií nenásilí a jejími hlavními představiteli v dějinách, jako byl Lev Nikolajevič Tolstoj, Mahátma Gándhí nebo Martin Luther King.

Celá konference bude zakončena zapálením významného, magického symbolu nenásilí na náměstí Přemysla Otakara II, pro každého, komu není lhostejný stav tohoto světa, může zapálit svou svíčku pro mír a nenásilí, za ukončení válek, odstranění chudoby ve třetím světě a vymizení násilí z běžného života naší společnosti.
Stejná akce bude v probíhat ve stejný den i čas na více než 200 místech celého světa.