V úterý 4. dubna 2023 jsme se sešli s celou družinou na první hry v přírodě po zimní odmlce. Velikonoční radovánky patří většinou k akci, která nám otevírá venkovní hry a soutěže.

Pašijový týden se nám téměř přehoupl do své druhé poloviny a hry tedy byly Velikonocemi inspirované.

Uklízeli jsme vajíčka na plata před kunou zlodějkou, děti poznaly při předávání vajíček, že je to velmi křehká věc a je složité s nimi manipulovat. Největší úspěch podle zápalu hry, mělo asi zvedání „vajíček“ na vyřazovací závod. Vajíčka jsme z bezpečnostních důvodů nahradili papírovými koulemi, ale i ty děti motivovaly až k akrobatickým kouskům a někdy i k šipkám, když se snažily ukořistit svůj úlovek. Děti, které postupně vypadávaly nesmutněly, ale velice kamarádsky povzbuzovaly své ještě závodící spolužáky a spolužačky. U společného předávání míče na předpažených rukách v kruhu děti krásně kooperovaly a bylo téměř nemožné, aby míč upadl na zem a tím svého držitele vyřadil ze hry. Poslední hra byla inspirovaná kuřátky na hnízdečkách, děti se přeskupovaly do skupinek podle počtu určeného paní vychovatelkou.

Dnešní radování jsme si užili a jako bonus jsme ho zakončili sladkou odměnou.

A už se velmi těšíme na další zábavu v přírodě, která nás ještě během jara a začátku léta určitě čeká.

Za duhovou družina přejeme všem klidné prožití velikonočních svátků.