01 viden 2016Rok se s rokem sešel a my jsme celí nedočkaví opět vyrazili směr adventní Vídeň. Děťátka se již nemohla dočkat, až okusí krásy i pochutiny adventní Vídně. Po ranní kontrole všech příchozích a jejich zásob jídla a pití jsme vyrazili na cestu. Za doprovodného vyprávění 02 viden 2016úžasné průvodkyně Květy jsme zanedlouho dorazili na naše první stanoviště – Schönbrunn.

Počasi nám přálo, a tak jsme si první ochutnávku adventních trhů vychutnali za doprovodu slunného počasí. „Ale za hodinu budete všichni na tomto místě!“ O hodinu později: „Kdeže to máme sraz?“ Po delším boji s dopravou jsme se autobusem dostali na další bod – Theresienplatz. Odtud jsme si krásy Vídně vychutnávali pěšmo. Na deseti kilometrech jsme prošli tajnými zákoutími, obdivovali sídlo parlamentu a prozpěvovali si při pohledu 03 viden 2016na Státní operu. Odměnou nám byla cílová stanice u radnice, kde byl, dle ohlasu svěřenců, nejkrásnější adventní trh. Lidové řemeslo, krásné ozdoby, jablka v karamelu, kuriózně ozdobené stromy – to je jen malá ochutnávka z naších zážitků. S sebou jsme si domů odvezli, kromě suvenýrů a unavených nožiček, krásné zážitky a dalším generacím výletníků vzkazujeme: „Máte se věru nač těšit!“