AKCE ŠKOLY

20180620 085835246 ios

Ve čtvrtek 25. ledna jsme se vydali, sedm dětí z 8. B a naše paní učitelka Kubalíková, do Centra Bazalka.

Bazalka je centrum pro děti se zdravotním postižením. Jak jsme sami zjistili při naší návštěvě, většina dětí trpí vážným autismem. Rozhodli jsme se tyto děti podpořit finančním darem ve výši 3 500 Kč. Tyto peníze jsme vydělali na vánočních dílnách a občerstveních, které jste mohli navštívit na školní akci „Vánoční zastavení“. Potěšilo nás, že naše peníze najdou v Centru smysluplné využití.

Byla to pro nás zajímavá zkušenost a zjistili jsme, že bychom si měli opravdu vážit našeho zdraví.

J. Žáčková, 8.B

kvetinova slavnost 2018 hedaer

Soutěž TALENTY PRO FIRMY, kde se stavěl model ze stavebnice Merkur, byla velmi zajímavá především v tom, jak mladší generace dětí spolupracovala se starší. Všichni si vzájemně rozuměli.

Ze základní školy Dukelská byli vybráni tři zástupci 5. tříd: Vít Novák, Marek Kafka a Markéta Holbová. Další tři zástupci byli ze Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické. Zástupce firmy EGE Radovan Vik, za kterou jsme soutěžili, nám směl pomáhat jen slovy. Doprovázela nás paní vychovatelka Jana Šímová.

pohlednice sportovni den 2018

Žáci 9. B a 8. A se zúčastnili akce "třídy fandí motoru". Děti z naší školy vytvořily transparent, který vyráběly při výtvarné výchově s paní učitelkou Dolejší. Všichni tvůrci se sešli před zimním stadionem, kde se domluvili na prezentaci svého plakátu. V průběhu první třetiny si naši školu vybrala kamera a ukázala náš plakát na "kostce". Během celého zápasu jsme se aktivně zapojovali do fandění společně s domácím kotlem. O přestávce nechyběly brambůrky ani klobása z místního bufetu. Po skončení zápasu na nás čekal střelec večera Václav Nedorost. Po společném fotografování jsme se dokonce podívali do šatny HC Motor, kde byla po vítězném zápase výborná nálada.