Od letošního školního roku mají žáci 1. a 2. tříd možnost navštěvovat florbalový kroužek. Tento kroužek vznikl spoluprací školy a Florbalové akademie České Budějovice. V rámci spolupráce čekají žáky i různé zápasové akce a jedna taková je ve sváteční den, 17. listopadu, zavedla na florbalový turnaj do nedalekých Netolic.

Pořádající oddíl TJ Netolice 1892 Rafani totiž s FA Č. Budějovice úzce spolupracuje. Zájem z řad hráčů byl překvapivě velký a nakonec padlo rozhodnutí přihlásit dva týmy. Ty se poměřily s hráči z Malont, Netolic, Českého Krumlova a Ševětína.

Z počátku bylo znát, že se jedná o první takovou akci a hráči bojovali s rychlostí i chytrostí soupeřů. Zápas od zápasu se ale lepšili a nakonec jeden tým skončil na 7. a druhý na 4. místě. To je po měsíci trénování slušný výsledek. Hráči tak odjížděli domů nejen s úsměvem na tváři, ale i s odměnou v podobě sladkostí a dalších cen.

Závěrem bychom chtěli poděkovat za spolupráci všem rodičům, bez kterých by podobné akce nebyly.