AKCE ŠD

Fotografie

IMG 1392Barevný týden je akce, kterou školní družina letos prožila již po několikáté a tak víme, že je mezi dětmi velice oblíbená.
Každoročně se samozřejmě připojují vychovatelky, ale také některé učitelky - alespoň je důvod rozšířit šatník :-).
Nejde však jen o oblečení, ale i o navazující činnost, která souvisí s konkrétní barvou - píseň, obrázek, pohádka... - nápady se hrnou a meze se nekladou. Děti si akci opět užívaly a opět se předháněly v počtu oděvu a někdy poněkud kuriózních doplňků do konkrétní barvy.

Od pondělí do pátku,
lze to říct i pozpátku,
přijď v barevném tričku,
či v barevném kabátku.
Od červené po modrou,
dospěláci pomohou,
žlutá, bílá, zelená,
družina je barevná.

poezie2016První apríl jsme ve školní družině prožili společně na recitační přehlídce s názvem "Krása slova". Každé oddělení bylo zastoupeno několika recitátory. Zazněly básně i rýmovačky českých autorů. Dětem se recitace dařila a obecenstvo nadšeně tleskalo a výskalo pro povzbuzení svých spolužáků. Recitační program byl zpestřen překrásným baletním vystoupením za doprovodu kytary. Všem přítomným dětem i dospělým děkujeme za krásný kulturní zážitek a skvělou atmosféru v hledišti.

indian19. 2. 2016 proběhla v naší škole další celodružinová akce - "Masopustní karneval v maskách".
Celý program byl hlavní organizátorkou a moderátorkou karnevalu, vychovatelkou Štěpánkou Huškovou, vybírán tematicky právě k masopustní veselici.
Proto nechyběl "Růžičkový", "Šavlový" nebo "Vařečkový" tanec. Dále si například děti mohly míčkem "vystřelit" růžičku, nebo domácí perníček, vzájemně si předstvit masky probíháním pod padákem a také si v soutěži vytancovat sladkou odměnu.
Na karnevalových přípravách se podílely i děti samotné - výroba vařeček, růžiček, masek a výzdoba tělocvičny, ve které se karneval konal. Jejich aktivní podíl na přípravě karnevalu se odrazil na celkové atmosféře plné očekávání, radosti a veselí.

mikulas20154. 12. 2015 se uskutečnilo divadelní představení společnosti "KOS" v Mikulášském duchu.
Tělocvična, která se na chvíli proměnila v divadelní prostor, se spoustou natěšených a nedočkavých dětiček, tepala atmosférou otazníků. Jakpak se asi v pohádce "O pyšném sněhulákovi" objeví i slíbený Mikuláš? A jestlipak přijde i jeho věrný pomocník čert? Bude nějaká ta nadílka?
Nakonec vše - jako vždy - dobře dopadlo.
Přišel Mikuláš a samozřejmě nechyběl ani čert. Došlo nejen na sliby "Do roka a do dne, budeme už hodné", ale také na dárečky.
Nakonec si Mikuláš popovídal s dětmi i dospěláky a někteří si s ním dokonce podali ruku se slovy, že se za rok opět uvidíme :-).

IMG 98146.11. Celodružinová akce - Výchovný koncert s názvem - Saxofonování - děti měly možnost si zahrát před publikem...